• به وب سایت گروه صنعتی استاد خوش آمدید

میز عسلی چوبی

میز عسلی چوبی

میز عسلی چوبی

میز عسلی چوبی

یکی از لوازم منزل که در همه خانه‌ها نقش پررنگی در کنار مبلمان ایفا می‌کند، میز عسلی است. به‌طورکلی میزها یکی از اعضای جدانشدنی از مبلمان هستند که میزهای عسلی پرکاربردترین آنها هستند.

تاریخچه میز عسلی

مبدأ این میزها به کشور انگلستان برمی‌گردد که از آن برای قراردادن لوازم پذیرایی، لوازم تزیینی و … استفاده می‌کردند. البته ژاپنی از همان ابتدا ، بر روی میزهای با پایه های کوتاهی که خیلی شبیه نمونه امروزی ست ، غذا و نوشیدنی می خوردند و در واقع یک جزو جدا نشدنی روزمره آنها بوده است و جالب این جا است که تا امروز این شیوه غذا خوردن به همراه میز عسلی با آن ها همراه بوده است. تاریخچه نشان می دهد که وجود میزهای عسلی به ۱۰۰سال پیش بر می گردد.

کاربرد میز عسلی چوبی

میز عسلی یکی از اصلی ترین وسایلی است که همراه با سرویس مبل در دیزاین داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. میز عسلی به دلیل اینکه اندازه کوچکی دارد جابجایی آن بسیار ساده تر از میزهای پذیرایی جلو مبلی است.

یکی از مهم ترین کارایی های میز عسلی،میز کمکی  پذیرایی از مهمان است.شما بااستفاده از یک میز عسلی کوچک می توانید لوازم پذیرایی را در نزدیک ترین مکان به مهمان قرار دهید و کار پذیرایی را ساده تر کنید.

میز عسلی این امکان را به شما می دهد که لوازم دکوری و قاب عکس های یادگاری خود را با قاب های کوچک در اتاق نشیمن یا پذیرایی به تصویر بکشید.

مدل وجنس میز عسلی

مدل های مختلف و متنوعی از میزهای عسلی وجود دارد مثلا مدل هایی چون سلطنتی ، مدرن ، کلاسیک و فانتزی با جنس هایی از چوب ، شیشه ،فلز(معمولا استیل ضد زنگ یا آلومینیوم)، یا ترکیبی از فلز و چوب و… در طرح ها و شکل های مختلف و اندازه های متفاوت برای هر سلیقه ای ساخته می شود. میزهای چوبی ساخته شده از MDF و چوب راش (روسی) از پرطرفدارترین متریال‌ها در ساخت میز عسلی چوبی هستند. مزیتی که چوب نسبت به سایر جنس‌ها دارد، این است که در برابر زمان، بسیار مقاوم است و ظاهر زیبای خود را از دست نمی‌دهد. حتی در صورت تغییر ظاهر و قدیمی شدن یک میز عسلی فانتزی چوبی ، راه‌هایی برای ترمیم مجدد آن وجود دارد. لوازم چوبی همیشه گرما و انرژی خاصی به محیط خانواده و منزل می بخشند، همچنین میزهای چوبی از اصیل ترین نوع میزهای عسلی هستند که به خانه شما اصالت و وقار را به همراه می آورند.

ابعاد میز عسلی

مهم ترین نکته در زمان خرید میز عسلی این است که به سایز میز عسلی دقت کنید. یعنی با توجه به فضایی که در خانه در اختیار دارید اقدام به انتخاب و خرید میز عسلی کنید.

وزن میز عسلی

وزن میز عسلی نیز مورد مهمی است که باید به آن توجه شود. زیرا در هنگام جابه جایی میز عسلی در صورت کم وزن و سبک بودن میز میتوان آن را به راحتی به مکانی دیگر انتقال داد. با خرید میز عسلی سبک، تغییر دکوراسیون پس از پذیرایی برای سرو کردن غذا، بسیار آسان و سریع‌تر می‌شود.

ارتفاع میز عسلی

میز عسلی شما نه باید خیلی از مبل‌های شما بلندتر باشد و نه خیلی کوتاه‌تر که در زمان نیاز شما را دچار مشکل نکند. به‌عنوان‌مثال اگر میز پذیرایی شما ارتفاع بلندتری نسبت به مبل‌های شما داشته باشد جلوه بصری زیبایی را در فضا فراهم نمی‌کند. از سوی دیگر کوتاه بودن آن بیشتر از حد استاندارد سبب می‌شود شما کارایی آن را به دست فراموشی بسپارید و تنها به‌عنوان یک وسیله دکوری از آن استفاده کنید.ارتفاع کلی این میز ها معمولاً بین 40 تا 50 سانت می باشد. این اندازه متغیر به دلیل تنوع ارتفاع در مبلمان می باشد، بالطبع هرچه ارتفاع مبلمان بیشتر باشد میزهایی با ارتفاع بالا ترجیح داده می شود.

میز عسلی تاشو

امروزه با گسترش شهرنشینی و آپارتمان نشینی فضای داخلی خانه ها نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است. قانونی مبنی بر استفاده از میزعسلی‌های هم‌اندازه وجود ندارد. مخصوصا وقتی که خانۀ کوچکی داریم و فضای کافی برای مانور در اتاق نشیمن وجود ندارد. در این شرایط، بهترین گزینه، خرید میز عسلی تاشو است که می‌توان به راحتی آن‌ها را باز و بسته کرد.

قیمت میز عسلی

قیمت میز عسلی به فاکتورهای بسیاری از جمله جنس، وزن و مقدار متریال استفاده شده در ساخت میز بستگی دارد.

اهمیت خرید میز عسلی

انواع میز و به خصوص میز عسلی ، در دکوراسیون خانه، نقش مهمی را ایفا می‌کنند. میز عسلی به شما این امکان را می‌دهد که دست به ایده پردازی بزنید، یعنی شما بدون اینکه فضای زیادی از اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی یا اتاق خواب خود را اشغال کنید می‌توانید چیدمان‌های متفاوتی را به نمایش بگذارید. دقت کنید که نباید با استفاده ازمیز عسلی بزرگ فضای بین مبل‌ها را ببندید و عبور انرژی مثبت را در محیط سخت کنید. برای اینکه بتوانید حال و هوای محیط را تغییر دهید. میز عسلی یکی از ساده‌ترین وسایلی است که با کمترین هزینه متفاوت‌ترین ایده پردازی‌ها را از آن شما می‌کند.

تفاوت میز عسلی و میز جلو مبلی

میز جلو مبلی میزی ست که تقریبا بزرگ تر از میزعسلی است و بزرگی آن در حدی است که می توانید ظرف میوه و شیرینی و سینی رام بعد از پذیرایی از مهمان رویش بگذارید و بر خلاف میز عسلی جای ثابتی دارد . میز عسلی در کنار مزیت ارزان بودنش می تواند پذیرایی را برایتان راحت تر کند.

 

جهت استعلام قیمت پیام دهید جهت استعلام قیمت پیام دهید مشاوره رایگان مشاوره رایگان